Mèrlett Tecnoplastic S.p.A. Merlett Merlett

Firma

Produkcja

Integrierte produktions- und produkt-rückverfolgbarkeit

Produkcja

W firmie Merlett cały proces produkcyjny jest monitorowany na każdym etapie: pojęcie łańcucha produkcji odnosi się do działań na wszystkich etapach - od zakupu surowca, aż do dostarczenia towaru do Klienta końcowego. Ostatecznym celem firmy Merlett jest zapewnienie jakości produktu poprzez rygorystyczne procesy kontrolne w całym łańcuchu produkcji i wytwarzanie produktów gotowych w pełni zaspokajających oczekiwania odbiorcy.

Production

Na każdym etapie niezbędna jest identyfikowalność produktu, aby w każdej chwili można było ustalić kiedy dany wąż został wyprodukowany (data i godzina), w którym zakładzie i na której linii produkcyjnej. Jest to możliwe dzięki specjalnemu systemowi oznakowania, metr po metrze, opracowanemu przez firmę Merlett w celu zapewnienia identyfikowalności produktów w dowolnym momencie.
Cechą charakterystyczną procesów produkcji naszych węży jest drobiazgowy system kontroli w różnych momentach: zaraz na początku (dotyczy zakupionego surowca), podczas procesu (przed wytworzeniem granulatu) na linii produkcyjnej, a następnie na jego końcu (kontrola jakości produkowanych wyrobów), aż wreszcie ostateczna kontrola wraz z użytkownikiem końcowym. Dla funkcjonalności urządzeń i maszyn, czasami bardzo skomplikowanych i drogich, węże są istotnym elementem, jak żyły i tętnice.
W oparciu o pomysł wykorzystywania do produkcji tworzyw sztucznych granulatu przerobionego na proszek, w firmie Merlett powstał specjalny Dział Mieszania, który kontroluje dostawy surowców na potrzeby całego sektora produkcyjnego przedsiębiorstwa.
Produkcja odbywa się we Włoszech, w dwóch zakładach zlokalizowanych w Daverio i Varano Borghi, w prowincji Varese. Od 2007 roku, po przejęciu Noviteck, niektóre produkty specjalistyczne wytwarzane są w zakładzie w Rancate, w Szwajcarii.

Proces produkcji jest zintegrowany z przetwarzaniem surowca, co zapewnia jednolite cechy techniczne i wygląd produktów.
Nasze zakłady pracują w systemie ciągłym, 24-godzinnym, co ma na celu zmniejszenie problemów związanych z rozruchem urządzeń i zapewnienie optymalnych zdolności produkcyjnych oraz stałej dostępności produktów w magazynie.
Jakość, która wyróżnia produkty Merlett od konkurencji, rozpoczyna się u źródeł, od nabycia surowców na rynku. Węże trafiają do naszych klientów poprzez bardzo wydajne sieci dostaw.

Dzięki wiedzy technicznej uzyskiwanej w laboratorium Merlett, na przestrzeni lat opracowaliśmy preparaty/receptury stosowane w produkcji naszych węży, w ramach idealnie pionowo zintegrowanego procesu produkcyjnego. Jednym z głównych atutów Merlett Tecnoplastic jest kontrola materiałów, które już po przybyciu do nas są odpowiedniej jakości, co potwierdzają ich certyfikaty. W 2011 roku wzmocniliśmy naszą pozycję, zakupując nowy granulator o dziennej zdolności produkcyjnej około 75.000 kilogramów.
Węże produkowane przez Merlett Tecnoplastic mają różne długości i średnice i są przeznaczone do różnych zastosowań; do zasysania i tłoczenia cieczy, w tym pod ciśnieniem, dostarczania powietrza i sprężonego powietrza; szczególne rodzaje węży są przeznaczone do odsysania spalin, pyłów i odpadów spawalniczych, do czyszczenia basenów, znajdują zastosowanie w rybołówstwie, przemyśle urządzeń i maszyn, produkujemy również węże odpowiednie do transportu żywności; oraz węże służące do zabezpieczania przewodów elektrycznych dla branży przemysłowej oraz dla zwykłych klientów.

Oprócz tego, iż nasze węże z oplotem posiadają wysoką odporności na warunki pracy, nasza produkcja ma również aspekty estetyczne, jak w przypadku Boalum, stałej wystawy lamp w Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku.