Mèrlett Tecnoplastic S.p.A. Merlett Merlett

Innowacje

Badania

Laboratorium oraz badania nad nowymi materiałami i technologiami.

Badania

Zadowolenie klienta jest kluczem do sukcesu naszej firmy.
"Wiedza" jest pierwszym krokiem do "znalezienia rozwiązania": przede wszystkim staramy się zrozumieć potrzeby naszych Klientów, dlatego też poszukujemy rozwiązań odpowiadających takim potrzebom i opracowujemy technologie pasujące do potrzeb naszych Klientów względem materiałów oraz zastosowań naszych produktów.

Nasze materiały, które już na etapie ich przetwarzania posiadają odpowiednią jakość potwierdzoną certyfikatami, są jednym z atutów firmy Merlett, której produkcja z czasem poszerzyła się, od – początkowo - wyrobów wyłącznie z PVC do produktów z PP, EVA, PU i kauczuków termoplastycznych.
Obecne trendy w zakresie badań nad materiałami dotyczą wysokiej jakości materiałów przewodzących, szczególnie odpowiednich do rozproszenia prądów elektrostatycznych bez gromadzenia ładunków elektrycznych, nadających się do stosowania w środowiskach potencjalnie niebezpiecznych, gdzie wyładowania elektrostatyczne mogą stanowić poważny problem.

Ze względu na rosnące zapotrzebowania rynku, w naszym laboratorium prowadzimy badania nad wykorzystywaniem materiałów nie zawierających ftalanów, w celu stosowania różnych technologii produkcyjnych do wyrobu węży wolnych od tych związków chemicznych.
Wyzwaniem w ostatnich latach było łączenie różnych surowców, opracowywanie nowych produktów oraz zwiększenie wykorzystania tych produktów z dużą i ciągle rosnącą liczbą substancji. O ile wcześniej do pewnych substancji mozna było wykorzystywać jedynie węże gumowe, dziś celem firmy Merlett jest, aby węże termoplastyczne były odpowiednie do użytku ze wspomnianami substancjami i w szczególnych warunkach użytkowania.

Na przestrzeni lat udało się nam osiągnąć nasze wyniki dzięki ciągłemu rozwojowi nowych produktów, dodając również do szerokiej gamy produktów standardowych innowacje w zakresie materiałów i technologii produkcji, co w konsekwencji, w niektórych przypadkach zrewolucjonizowało rynek.
Oprócz wprowadzenia licznych innowacji, które miały wpływ na asortyment produktów Merlett, rozwijany tak aby zaspokajać stale zmieniające się potrzeby klientów oraz wymagania rynku specjalistycznego, osiągnęliśmy to, iż wiele z naszych produktów stało się po prostu synonimem węży ssawno-tłocznych. Na przykład „Arizona“, wąż firmy Merlett obecny na rynku przez ponad dwadzieścia lat, jest obecnie rozpoznawany przez użytkowników jako "szaro-zielony" i, par excellence, jako wąż ssący. Innym przykładem jest grupa węży „Armorvin“, których nazwa stała się synonimem przezroczystego węża ze spiralą stalową.

Siłą firmy Merlett jest nasza zdolność do łączenia energii pochodzącej z doświadczenia w produkcji tradycyjnych wyrobów z innowacjami wnoszonymi przez nowatorskie rozwiązania, co pozwala nam stale utrzymywać i wzmacniać naszą markę jako lidera na rynku.